HÍREINK
U16
2019.03.12.

Kadett összefoglaló

Megkezdte kadett csapatunk a felsőházi rájátszást, ahol jelenleg a 8 legjobb csapat verseng az országos döntőért.

1. forduló  MAFC/A - Kaposvári KK  83-68 (20-18, 22-15, 22-16, 19-19)

KKK: Paár M. 28/3, Cohill E. 11, Polotár B. 9/6, Győr B. 9/9, Karabulut T. 2
csere: Antalics D. 7, Vajda L. 2, Lévai A.,Ivók M., Pavlényi B.Kovács B.

Jól kezdtünk, a listavezető otthonában az első negyed kiegyenlített játékot hozott. A 2. negyedben elég volt az utolsó 3. perces rövidzárlat, és ezt ellenfelünk  könyörtelenül kihasználta. A 3. negyedben nem működött a visszarendeződésünk és sok kosarat kaptunk leindításból. A végére azért összekaptuk magunkat, és 6 pontra zárkóztunk, de sajnos ennél közelebb nem sikerült. Nem játszottunk rossz kosárlabdát, de egy-két egyéni teljesítmény elmaradt, így maradt a tisztes helytállás.
Gratulálok a csapatomnak!

2. forduló  Kaposvári KK - VASAS Akadémia/A  78-71 (27-12, 24-20, 9-17, 18-22)

KKK: Paár M. 23/3, Cohill E. 22/3, Polotár B. 12/9, Karabulut T. 8/3, Győr B. 7/3
csere: Vajda L. 6, Lévai A. ,Pavlényi B., Kovács B.

Második meccsünket a kiváló utánpótlás műhellyel rendelkező fővárosi csapat ellen játszottuk. Győzelmünk kulcsa az volt, hogy a játékosok elhitték, hogy ők ezen a meccsen nem kaphatnak ki. Az idei szezon eddigi legjobb 20 percét produkáltuk, és közel 20 pontos vezetéssel vonultunk az öltözőbe. Minden sikerült, és a játék minden szegmensében jobbak voltunk ebben a periódusban. Amint várható volt, egy sokkal agresszívabb és harapósabb Vasas jött ki a 2. félidőre, és fokozatosan csökkentette hátrányát. Benéztek 5 pont körüli különbségre is, de a csapatunkból mindig volt valaki, aki átlendített minket a holtponton. Nagy győzelem volt! És mi adhat ennél nagyobb hitet a folytatásra? Bíznunk kell magunkban, mert jó csapatunk van, és egyre jobban látszik az elvégzett munka, amit végzünk hétről-hétre.

3. forduló  Debreceni KA/A - Kaposvári KK   hu. 83-80 (10-17, 35-20, 13-15, 19-25, 6-3)

KKK: Polotár B. 22/9, Paár M. 20/3, Karabulut T. 11/3, Cohill E. 10, Győr B. 8
csere: Vajda L. 7, Antalics D. 2, Lévai A., Palényi B., Simon T.

Hosszú utazás után nem tudtuk, hogy mi vár ránk Debrecenben. Csak azt, hogy ellenfelünk jó csapat és egy-két igen nagy skalpot begyűjtött már odahaza a szezon során. Nagyon jól kezdtünk és állva hagytuk őket. A 2. negyedben a debreceni letámadás nem igen ízlett nekünk, így sok hibával játszva, sajnos kiadtuk a mérkőzés irányítását a kezünkből. A félidőben átbeszéltük, hogy ennél több kell. Védekezésünk feljavult a második félidőre, és a 4. negyed közepétől átvettük a vezetést. Roppant izgalmasan alakult a végjáték, 2 másodperccel a vége előtt 77-77-es állásnál büntetőhöz jutottunk, de sajnos ezeket nem tudtuk értékesíteni. A hosszabbításra 3 kezdő játékos is kipontozódott, így egy szoros meccsen, de sajnos vereséget szenvedtünk. Sajnálom, mert a végén a kezünkben volt a meccs, és egy kis szerencsével meg is lehetett volna. Gratulálok a Debrecen csapatának!

4. forduló Kaposvári KK - Szolnoki Sportcentrum/A 73-65 (21-22, 16-15, 14-15, 22-13)

KKK: Paár M. 39/15, Cohill E. 8, Karabulut T. 5, Polotár B. 4, Győr B. 3/3,
csere: Vajda L. 10/6, Lévai A. 2, Simon T. 2, Pavlényi B., Antalics D., Kovács B., Kistankó D.

A 4. fordulóban a Szolnok csapatát fogadtuk. Ellenfelünk jó szerkezetű, masszív csapat, akik gyors kosárlabdát játszanak. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott. Ellenfelünk nagyon kellemetlen védekezési módot választott az egész mérkőzés folyamán, és ehhez nekünk kellet megtalálni a kulcsot és a jó megoldásokat. A mérkőzés fordulópontja a 4. negyedben következett be, amikor is le tudtuk szakítani a nagyot küzdő szolnoki fiatalokat. Nem szoktam kiemelni név szerint játékosokat, mert ha nyerünk, ha veszítünk, akkor is a csapat éri el. De ezen a meccsen Paár Márk a szezon eddigi legjobb teljesítményét nyújtotta, hasznosan jó százalékkal támadott és oroszlánrészt vállalt a győzelemből. A másik két játékos pedig Cohill Eric és Vajda Levente. Eric második félidőbeli védekezésével levette a pályáról ellenfelünk egyik legjobbját, Levi pedig csereként extrát játszott és segített csapatunknak. Persze a csapat többi játékosát is dícséret illeti, mert mindenki hozzátett valamit a győzelemhez. Megyünk tovább lépésről-lépésre, hogy elérjük a célunkat úgy, hogy közben élvezzük a kosárlabdát!

Legközelebbi mérkőzésünk 2019.03.14 csütörtök 17.15-kor a Gépészben lesz, ahol is a MAFC csapatát fogadjuk!