Zsíros Akadémia Kőbánya/A - Kaposvári 81 - 75
Kaposvári KK - Szolnoki Sportcentrum/A 45 - 84
Kaposvári KK - Soproni Sportiskola KA/A 81 - 73
Statisztika
Mérkőzés
Monok Tibor, az egyesület utánpótlás-vezetője így értékeli a hétvégét:
- "Jó volt újra résztvenni egy országos döntőben a 8 csapat között, ahol számos kiváló edzővel találkozhattunk, régi kollégákkal, nagyon jó hangulatú négy napot élhettünk át. Láthattuk mi is és a gyerekek is, hogy hova kell eljutni, mindenképpen tanulságos volt sok mindenben. Ezeket a tapasztalatokat nem lehet levideózni vagy elmondásból megtanulni, Ott kell lenni és átérezni a mérkőzéseket, a gyerekek reakcióit, a miliőt, látni a rendezést. Ebből ebből kerekedik ki egy egész.
A tornán résztvevő csapatok nagy részét előtte már láttam, játszottunk velük, de egészen másképp viselkedtek a gyerkőcök, mint egy bajnoki meccsen. Például a Vasast sima bajnoki mérkőzésen Kaposváron egy jó hangulatú mérkőzésen megvertük, de teljesen más az, amikor egy ilyen döntő hangulat van, amikor nagy tét van, azt kellett átélnünk, hogy így simán átgyalogoltak rajtunk, amit nem gondoltam volna.
Teljesen más kosárlabdát játszottak ezen a döntőn. Az is érdekes volt, hogy a Rátgéber csapat alulról került be a rájátszásba, és a végén megnyerték a tornát, így olyan csapat nyert, aki nem is volt az első 6-ban a döntő előtt.
Voltak olyan csapatok, akiknek volt hat-nyolc egyforma játékosuk, gyönyörű rendszereket játszottak, agresszíven védekeztek és támadtak, és simán kikaptak egy olyan csapattól, akik öten végigjátszották a meccset, valószínűleg már jó régóta együtt játszottak, nagyon szépen megtalálták egymást és jól kommunikáltak. Úgyhogy igazából nincs tuti recept a sikerre. Pláne, hogy még az is befolyásoló tényező, hogy 16 éves gyerekekről beszélünk. Én nagyon élveztem az egész döntőt.
A hetedik helyezésünkről azért azt tudni kell, hogy a 2019-20-as bajnokságban kb. 120 csapat indult ebben a korosztályban, így hatalmas dicsőség a 7. helyen zárni az évet. Főleg úgy, hogy a centerünk megsérült a második napon, a helyére lépő cserecenter, Antalics Dániel még csak 14 éves, valószínűleg a döntő legfiatalabb játékosa volt. Szűk rotációval tudunk csak játszani. Viszont egyértelműen kijött az is, ami jó, például hogy Paár Márk dobta a legtöbb pontot a tornán, de azt is lehet látni, hogy miben vagyunk elmaradva. Ezek a tapasztalatok mindenképpen segítenek abban, hogy még jobb kosárlabdát tudjunk játszani. Védekezésünkkön javítani kell, és sajnos fizikailag könnyebbek vagyunk jelentős mértékben az esetek nagy többségében.
De fiaink tényleg megtettek mindent, csak gratulálni tudok neki is és Fehér Ivánnak is, aki egész évben felkészítette a csapatot.
Fehér Ivánnal interjú hamarosan...

Csoportmérkőzések

Statisztika Mérkőzés

Keresztjáték

7-8. helyért

- "Jó volt újra résztvenni egy országos döntőben a 8 legjobb csapat között, ahol számos kiváló edzővel találkozhattunk, régi kollégákkal, nagyon jó hangulatú négy napot élhettünk át. Láthattuk mi is és a gyerekek is, hogy hova kell eljutni, úgyhogy mindenképpen tanulságos volt sok tekintetben. Ezeket a tapasztalatokat nem lehet levideózni vagy elmondásból megtanulni, ott kell lenni és átérezni a mérkőzéseket, a gyerekek reakcióit, a miliőt, látni a rendezést. Ebből kerekedik ki egy egész.

A tornán résztvevő csapatok nagy részével előtte már találkoztunk, de egészen másképp viselkedtek a gyerekek, mint egy bajnoki meccsen. Például a Vasast sima bajnoki mérkőzésen Kaposváron egy jó hangulatú mérkőzésen megvertük, de merőben más az, amikor döntő hangulat van, amikor nagy a tét, és azt kellett átélnünk, hogy így simán átgyalogoltak rajtunk, amit nem gondoltam volna. Teljesen más kosárlabdát játszottak a csapatok ezen a döntőn. Az is érdekes volt, hogy a Rátgéber csapat alulról került be a rájátszásba, és a végén megnyerték a tornát, így olyan csapat nyert, aki nem is volt az első 6-ban a döntő előtt. Voltak olyan csapatok, akiknek volt hat-nyolc egyforma játékosuk, gyönyörű rendszereket játszottak, agresszíven védekeztek és támadtak, és simán kikaptak egy olyan csapattól, akik öten végigjátszották a meccset, pl. a Zsíros Akadémia, valószínűleg régóta együtt játszanak, nagyon szépen megtalálták egymást és jól kommunikáltak. Úgyhogy igazából nincs tuti recept a sikerre. Pláne, hogy még az is befolyásoló tényező, hogy 16 éves gyerekekről beszélünk.

Én nagyon élveztem az egész döntőt. Jó volt azt is látni, hogy hatalmas szakmai érdeklődést váltott ki az esemény, ott volt szövetségi kapitányunk és a szakma számos képviselője.

A hetedik helyünkkel meg vagyok elégedve. Azért azt tudni kell, hogy a 2019-20-as bajnokságban kb. 120 csapat indult ebben a korosztályban, így hatalmas dicsőség a 7. helyen zárni az évet. Főleg úgy, hogy a centerünk, Győr Bálint megsérült a második napon, a helyére lépő cserecenter, Antalics Dániel még csak 14 éves, valószínűleg a döntő legfiatalabb játékosa volt. Szűk rotációval tudtunk csak játszani. Viszont Paár Márk a döntő során a legtöbb pontot dobta. Egyértelműen kijött az is, ami jó, de azt is lehet látni, hogy miben vagyunk elmaradva. Ezek a tapasztalatok mindenképpen segítenek abban, hogy még jobb kosárlabdát tudjunk játszani. Védekezésünkön javítani kell, és sajnos fizikailag könnyebbek vagyunk jelentős mértékben az esetek nagy többségében. De fiaink tényleg megtettek mindent, csak gratulálni tudok nekik is és Fehér Ivánnak is, aki egész évben felkészítette a csapatot."